Fórum Šéfkuchař

Víc lidí víc ví
Právě je 29. 3. 2024 07:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 6. 9. 2010 22:36 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Zdravim. Kupil som si lis na vytlacanie cesta. Na nete som nasiel aj recepty co su pribalene ku kovovemu lisu. Ja mam plastovy. Na roznych forach upozornuju, ze plastovy dlho nevydrzi.
Skusal som linecke pecivo. Odstat v chladnicke som ho nenechal a do cesta som dal menej o 30g muky. No aj tak to bolo huste. Po par kuskoch sa davkovc prestal posuvat i ked bez cesta fungoval, tak som to tlacil rucne.

Linecke pecivo: 220g hladkej muky, 140g masla, 70g cukru, 2 zltky, trochu citronovej stavy, trochu vanilkoveho cukru.
Obrázek
Chutili vyborne, take k caju. Je to dobra vec, ten lis. Aspon som sa netrapil z umyvanim dosky a valceka a nezamucnil som celu kuchynu. :-)
Uploaded with ImageShack.us

Mate niekto nejaky recept na nejake redsie cesto na nejake sladke cukrovinky na lisovanie? snehove pusinky atd.
Dakujem.

_________________
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 7. 9. 2010 21:19 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Desetkrát lepší je nástavec na masomlýnek a je ti tuhost těsta ukradená. A nerozčiluješ se s rozpadajícími kousky. On ten kovový byl jen s promáčklinami, takže to taky odešlo. na plastovém jsem viděl závit.
To odležení v lednici je kvůli rozležení těsta, nepotřebuješ ztuhnutí, při rozležení těsto trochu zřídne.

_________________
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 8. 9. 2010 22:06 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Na slahacku je ten plastovy lis vyborny. Ja som chcel, aby to pecivo aj pekne vyzeralo. Nie len obycajne tahance stocene do kolecka. Na ten masomlyncek mam nastavec kde je 5 tvarov. Na tom lise su krajsie tvary. Ake mali cesto v tom teleshopingu? To bol samozrejme urcite zostrih, ale chcel by som aby mi tak aj moje zakusky vyzerali.

_________________
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 10. 9. 2010 11:21 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Já jsem po babičce zdědila kovový strojek na pečivo a ještě jsem s ním nic nedělala. Ale na Vánoce se chystám dělat slané sýrové sušenky, teda budu doufat, že to tím půjde. Možná v tom udělám i linecké, ale jinak nevím. Takže budu shánět inspirace a pak se o ně podělím.


Přílohy:
IMG_4092.jpg
IMG_4092.jpg [ 56.1 | Zobrazeno 19653 krát ]

_________________
Kick the baboon....
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 13. 9. 2010 06:04 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
michee: jo, to jsme doma taky měli :-)

_________________
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladke lisovane strojcekove pecivo - recepty
Odeslat příspěvekNapsal: 14. 9. 2010 13:36 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Jo, tak tenhle krám mám doma taky, zdědila jsem ho po tchýni, také s ním nic nikdy nedělala. Receptů pro tenhle lis jsem našla na netu dost, sladké i slané. Pokud je těsto husté, zadělejto ho řidší, přidejte trochu mléka, nebo spíš mléko po troškách by se správně řeklo. Celý fígl s tím je ten, že se těsto tlačí buď na vymazaný plech, nebo na papír namazaný něčím mastným. Jde totiž o to, aby se těsto vytlačené lisem chytilo podkladu a odpadlo od lisu. Na suchý pečící papír to třeba nejde vůbec. Když se vychytá hustota, jde to jak po másle, pěkné jsou i dvoubarevné sušenky, chce to cvik a hned s tím neprásknout, i když tohle zařízení si o to přímo říká.


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group