Fórum Šéfkuchař

Víc lidí víc ví
Právě je 28. 3. 2024 14:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ako varit ryzu (Recepty)
Odeslat příspěvekNapsal: 14. 1. 2006 22:33 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Sem davajte recepty, ako varite ryzu (ak inac ako zo sacku podla navodu na krabici)

Takze:

V TEFLONOVOM hrnci (aby sa nepripalila) na horucom oleji oprazim cibulu. Pridam ryzu, nakrajanu mrkvu na kocky, poprazim osolim a pridam vodu (na 1 salku ryze davam 1,5 salky vody) a pomiesam. Prikryjem a privediem k varu a na miernom ohni (na elektrickom varici varim na 2ke alebo 3ke) 15 minut prikryte varim. Uz nemiesam!!! Asi minutu pred koncom pridam rozmrazeny hrach (alebo hrach z plechovky) a zamiesam.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku:
Odeslat příspěvekNapsal: 14. 1. 2006 22:40 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Ryza v mikrovlnke
Potrebujes varnu nadobu zo skla, potom das v pomere 2:3 ryzu a vodu, trochu oleja, sol.
10 min - 1000W
20-35 min - 650W (zalezi od mnozstva ryze)
10 min odlezat

Najlepsie na tom je ze vysledok je vzdy rovnaky, ked som varil ryzu klasicky na sporaku bola pokazde ina :)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku:
Odeslat příspěvekNapsal: 15. 1. 2006 11:50 
Offline
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar
.. no nikdy mi rýže nechutnala, až jsem ji začal dělat takhle:

Na rozpáleném oleji osmahneme(možno i s cibulkou)rýži, zalijeme vodou (jak už bylo psáno výše, na 1hrnek rýže 1,5hrnku vody), posolíme. Do prostřed položíme cibuli, do které zapícháme několik kousků hřebíčku a zakryjeme pokličkou. Vaříme do měkka. Po uvaření jen vyndáme cibuli z hřebíčkem a podáváme k nějakému jídlu...

PS: Však zkuste, ta chuť je vynikající.... :roll:

_________________
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku:
Odeslat příspěvekNapsal: 15. 1. 2006 21:33 
Offline
Návštěvník
Rýži nejprve osmahneme na oleji. (Doporučuju nějaký smaltovaný hrnec, neboť budeme péct. ) když je všechen olej pryč, zalijeme rýži vodou, (vody ca 2x víc, než rýže) a chvíli provaříme. Když už není vidět hladina, tj rýže je částečně nasáklá, dáme celý hrnec do rozpálené trouby ne 20 minut.

Samožřejmě je možné přidat do rýže hřebíček (já dávám jen ten), cibuli apod., ale to už nechám na vaších chutích.

Pokud děláte nějaké nasládlé jídlo, doporučuju přidat do rýže jen rozinky (už žádná další dochucovadla). Rýže nasládne a bude se lépe doplňovat se s omáčkou.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku:
Odeslat příspěvekNapsal: 16. 1. 2006 23:12 
Offline
Kolemjdoucí
Nemate nekdo zkusenost s elektrickym hrncem na ryzi?
Obrázek


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku:
Odeslat příspěvekNapsal: 17. 1. 2006 00:49 
Offline
Návštěvník
Uživatelský avatar
Motorka: Osobní zkušenost s ním nemám, ale dost často jsem takovéhle hrnce vídal v čínských bistrech a tam, pokud se pamatuju, měli rýži vždy celkem slušnou

_________________
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako varit ryzu (Recepty)
Odeslat příspěvekNapsal: 5. 12. 2009 14:36 
Offline
Kolemjdoucí
uplne najjednoduchsie je cez konvektomat :D:D ale ked pocitame s tym, ze ho doma ho vlastni skoro minimum, teda mozno ani jeden clovek :) postaci nam aj rura na pecenie.
Recept:
na 1 kg ryze dame 1,5 l vody
ryzu par krat preplachneme, aby sa ocistila od skrobu.
Na plech dame asi 2 dl. oleja, vysypeme ryzu. Mierne osolime a polozime na nu rozpolenu cibulu. Predohrejeme ruru na 180°C
Ryzu zalejem vriacou vodou a peciem 20 min :)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako varit ryzu (Recepty)
Odeslat příspěvekNapsal: 23. 10. 2014 14:47 
Offline
Kolemjdoucí
Já dávám k rýži při vaření hřebíček. Tedy k evropské rýži, asijská má sama o sobě šmak a koření nepotřebuje ;-)

_________________
Tak tohle vysvědení stojí za to.


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group